- UniMachines
- ›
- Lathes
- ›
- Vertical Turret Lathes
- ›
- Vertical Turret Lathes UMARO
- ›
- Vertical Turret Lathes UMARO SC 22
Vertical Turret Lathe UMARO SC 22
Vertical Turret Lathe UMARO SC 22 was manufactured by the machine manufacturer UMARO. Machine UMARO SC 22 was built in 1978 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 1978 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Payment | Before receipt |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 3411 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Diameter of the table | 2200 mm |
| Maximum height of the workpiece | 1200 mm |
| Total power demand | 55 kW |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |













































