- UniMachines
- ›
- Punching Machines for sheet metal
- ›
- Punching Machines
- ›
- Punching Machines IMAC
- ›
- Punching Machines IMAC KFA 200/6
Punching Machine IMAC KFA 200/6
Punching Machine IMAC KFA 200/6 was manufactured by the machine manufacturer IMAC. Machine IMAC KFA 200/6 was built in 1994 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Italy |
| region | Milano |
| Year of manufacture | 1994 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Status | A test can be performed |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum thickness of the sheet metal | 6 mm |
| Total power demand | 2.2 kW |
| Machine height | 1000 mm |
| Machine length | 920 mm |
| Machine width | 970 mm |
| Machine weight | 0.39 t |
Equipment | |
|---|---|
| CE Declaration | |









































