- UniMachines
- ›
- Boring Machines
- ›
- Horizontal Boring Machines
- ›
- Horizontal Boring Machines TOS VARNSDORF
- ›
- Horizontal Boring Machines TOS VARNSDORF WH 80
Horizontal Boring Machine TOS VARNSDORF WH 80
Horizontal Boring Machine TOS VARNSDORF WH 80 was manufactured by the machine manufacturer TOS VARNSDORF. Machine TOS VARNSDORF WH 80 was built in 1966 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Středočeský kraj |
| Year of manufacture | 1966 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The seller organizes the loading - included in the price of the machine |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Status | A test can be performed |
Technical parameters | |
|---|---|
| Spindle bore | 80 mm |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 1250 mm |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 900 mm |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 1250 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |












































