- UniMachines
- ›
- Milling Machines
- ›
- Bed Milling Machines
- ›
- Bed Milling Machines CORREA
- ›
- Bed Milling Machines CORREA Cf 20/20 (9691002)
Bed Milling Machine CORREA Cf 20/20 (9691002)
Bed Milling Machine CORREA Cf 20/20 (9691002) was manufactured by the machine manufacturer CORREA. Machine CORREA Cf 20/20 (9691002) was built in 1995 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Spain |
| region | Burgos |
| Year of manufacture | 1995 |
| Warranty | Warranty for 6 months |
| Technical condition | After complete renovation |
| Stock number | 9691002 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 2000 mm |
| Width of the working table | 700 mm |
| Maximum table load (evenly distributed) | 3500 kg |
| Power of the spindle drive | 15 kW |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 2000 mm |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 800 mm |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 800 mm |
| Machine height | 2450 mm |
| Machine length | 5200 mm |
| Machine width | 3127 mm |
| Machine weight | 10 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |

-m.jpg)
-1-s.jpg)
-2-s.jpg)
-3-s.jpg)
-4-s.jpg)
-5-s.jpg)
-6-s.jpg)
-7-s.jpg)
-8-s.jpg)
-9-s.jpg)
-10-s.jpg)
-11-s.jpg)
-12-s.jpg)
-13-s.jpg)
-14-s.jpg)
-15-s.jpg)
-16-s.jpg)
-17-s.jpg)







































